Ładowanie…

WŁASNA KOSZULKA?

Nic prostszego! Dowiedz się jak zrobić to dobrze!
Przeczytaj

Co możemy zrobić z używaną odzieżą?

Co jakiś czas, na przykład przy okazji wiosennych porządków, sprawdzamy zawartość szafy i w naszej głowie pojawia się ambitny plan, żeby w końcu porządnie ją wysprzątać. Jednak często nie wiemy, co zrobić z ubraniami, które nie są już przez nas chciane, ale wciąż całkiem nieźle wyglądają, dlatego ostatecznie zostają w naszej szafie i dalej zajmują nam miejsce. A przecież mamy masę możliwości w tym temacie.

Najprostsze, co możemy zrobić z naszymi używanymi ubraniami, to po prostu je sprzedać. Możemy spokojnie skorzystać z szeroko reklamowanej ostatnio aplikacji, ale także popytać znajomych czy rodzinę o to, czy nie zainteresowałaby ich dana rzecz. Wystawianie na serwisach ogłoszeniowych naraża nas co prawda na padnięcie ofiarą oszustwa, ale nawet jeśli się to stanie, to i tak pozbędziemy się niepotrzebnych ubrań. Do tego takie działanie pomoże nam odzyskać choć część pieniędzy, które wydaliśmy na daną rzecz, a to na pewno osłodzi nam nasze porządki i udowodni, że było warto przejrzeć szafę.

Jeśli sprzedawanie nas niespecjalnie interesuje, to wciąż możemy sprawić komuś uśmiech na twarzy i oddać nasze ubrania potrzebującym. Ważne jest jednak oczywiście, żeby było one w porządnym stanie. To, co nam się już nie podoba albo nie przyda, może sprawdzić się u kogoś innego. Rozejrzyj się za organizacjami charytatywnymi w twojej okolicy, popytaj znajomych, czy nie mają w rodzinie kogoś biedniejszego albo zahacz o najbliższy dom samotnej matki. Każdy rodzaj pomocy się przyda, a jeśli tylko nie będzie to wymagało od Ciebie żadnych nakładów pieniężnych, to naprawdę warto się tym zainteresować.

Ale naszej starej odzieży wcale nie musimy się od razu pozbywać. Równie dobrze możemy ponownie wykorzystać ją u siebie. Przerabianie ubrań na szmatki to w wielu domach norma, ale możesz też spróbować ze starych T-shirtów wyciąć fajny nadruk i naszyć go na dżinsy albo uszyć ze starej bluzy ubranko dla zwierzaka domowego. Takie przerabianie ubrań pomoże Ci obudzić w sobie kreatywnego ducha, a to tego uzyskasz nowe elementy garderoby, które mogą uzupełnić twoje wymarzone stylizacje o dokładnie takie elementy, których Ci w nich brakowało. Pamiętaj tylko o dokładnym posprzątaniu po twojej pracy.

Jedna myśl na temat “Co możemy zrobić z używaną odzieżą?

Dodaj komentarz