Ładowanie…

WŁASNA KOSZULKA?

Nic prostszego! Dowiedz się jak zrobić to dobrze!
Przeczytaj

Nietypowe trendy w modzie męskiej 2021

Czy zdążyłeś się już przygotować na nadchodzący sezon wiosna-lato 2021? Nawet jeśli nie – nic straconego. Wciąż masz jeszcze sporo czasu na to, by przynajmniej kilkukrotnie wybrać się na zakupy i wrócić z nich z nowymi ciuchami, za sprawą których będziesz w stanie tworzyć stylowe i pasujące do ciebie stylizacje. Najpierw jednak częściowo się do tego przygotuj. Sprawdź po prostu, jak będzie wyglądać moda męska w nadchodzących sezonach. Inspiracji masz tu do wyboru całe mnóstwo. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że żaden z przygotowanych przez projektantów trendów nie przypadnie ci do gustu.

Pastelowe odcienie

Zacznijmy od kolorów. Pomimo tego, iż barwy męskie kojarzą się raczej z tymi ciemniejszymi i klasycznymi odcieniami, czyli głównie czernią, szarością i granatem, to jednak projektanci tym razem postanowili odwrócić się od tego standardowego kierunku, proponując męskiej części społeczeństwa coś, co do tej pory było zarezerwowane dla kobiet. A mówimy tu o pastelach! Takiego trendu kolorystycznego w modzie męskiej jeszcze nigdy wcześniej nie było. Nie musisz jednak martwić się oto, że pastele będą wyglądać na tobie niemęsko. Przybiorą one bowiem delikatnie rozmyty i wyblakły odcień, dzięki czemu nie będą w żadnym stopniu kobiece czy dziewczęce. No i możesz świetnie łączyć je z ciemnymi barwami, które będą z nimi kontrastować. Nawet niewielki dodatek pasteli doda stylizacji lekkości i zapewni jej typowo letni charakter.

Malowane wzory

Nachodzi też moda na wzory. Męskie ubrania nie muszą być wcale jednobarwne, prostolinijne i proste w swoim designie. W ostatnich miesiącach projektanci zwrócili się w stronę motywów wręcz artystycznych. Zdobią więc t-shirty, bluzki czy nawet dżinsowe katany takimi grafikami, które przypominają wręcz prawdziwe obrazy czy inne dzieła sztuki. Co ciekawe – w większości przypadków są one malowane ręcznie. Jeżeli chcesz, tego rodzaju ubranie jesteś w stanie dla siebie wykonać samodzielnie. Możesz pomalować starą dżinsową kurtkę, o ile oczywiście masz przynajmniej minimalny talent artystyczny. Spróbuj też skorzystać z gotowych projektów. Poszukaj ich w Internecie, przekopiuj na wybrane ubranie, a następnie pomaluj tak, aby stworzyć efektowną malowaną ręcznie grafikę!

Podkreślanie sylwetki

Kobiety już od dłuższego czasu lubują się we wkładaniu górnych części garderoby do spodni czy spódniczek, gdyż w ten sposób są w stanie świetnie podkreślać walory sylwetki. Dawniej robili tak głównie panowie. Coś się jednak stało, że w pewnym momencie zaczęli wypuszczać t-shirty i koszule ze spodni, dając sobie więcej swobody. Ten nieco starodawny trend teraz ma jednak wrócić. Odzież męska będzie noszona właśnie bezpośrednio w spodniach! Możesz nosić w taki sposób zarówno zabawne t-shirty z nadrukami, jak i golfy, eleganckie koszule czy jeszcze inne elementy garderoby. Takie stylizacje zawsze korzystnie działają na sylwetkę. Nie chodzi tu już nawet o ich zdolność do wyszczuplania ciała, a raczej o to, że wyciągają one figurę w górę, dzięki czemu wydajesz się wyższy niż jesteś!

Odzież wierzchnia inspirowana… pracą fizyczną

W przypadku odzieży wierzchniej zapanuje natomiast moda na wyłącznie jeden niezwykle oryginalny i totalnie odjechany element garderoby. Będzie nim… odzież w stylu workwear, czyli odzież kojarzona głównie z przedstawicielami wybranych branży zawodowych. W tym przypadku mówimy o pracownikach fizycznych. Najmodniejsze kurtki męskie na wiosnę i lato mają wyglądać tak, jak gdyby jeszcze przed chwilą były noszone w jakimś zakładzie czy fabryce. Muszą wyglądać na mocno eksploatowane. Powinny być delikatnie znoszone, poprzecierane i dzięki temu charakterne.

Pamiętaj jednak, że nie musisz wykorzystywać w stylizacjach absolutnie wszystkich opisanych wyżej trendów. Moda męska pozwala ci na wyciąganie z niej tego, co naprawdę ci się podoba, a odrzucanie tego, co totalnie nie pasuje do twojego stylu. Sam zresztą wiesz najlepiej, w czym będziesz czuć się dobrze, a w czym nie.