Konsumpcjonizm skłania nas do patrzenia na swoje rzeczy jak na jednorazówki. Zresztą większość z ubrań, które możemy dziś kupić w sieciówkach za niewielkie pieniądze nie przeżyją więcej, niż jednego sezonu. Nie oznacza to jednak, że nie możemy szanować tego, co mamy. W końcu wydajemy na nasze ubrania pieniądze, które sami musieliśmy wcześniej zarobić, a do tego wszystko możemy jakoś wykorzystać.
Skup się na tym, jak dana rzecz może Ci się jeszcze przydać
Wszystko może się zostać ponownie wykorzystane, musimy tylko podejść do naszych rzeczy z głową. Najlepszą opcją byłoby nauczenie się, w taki sposób możemy naprawiać nasze ubrania. Przyzwyczailiśmy się do tego, że w każdym momencie możemy kupić kolejną tanią rzecz i nie musimy martwić się o ewentualne zgubione guziki czy plamy. Takie podejście szkodzi jednak naszemu budżetowi i oducza nas szacunku. Nasze ubrania będą się uszkadzać, ale jeśli nauczymy się je naprawiać, doceniamy ich wartość i uda nam się oszczędzać na zbędnych zakupach ubraniowych, które też szybko nam się zniszczą.
Przeliczaj ubrania na godziny swojej pracy
Dużym błędem wielu młodych ludzi jest kupowanie wielu tanich ubrań bez refleksji. Wielu z nas zakłada, że skoro są tanie, to możemy kupić ich dużo, ale bardzo często przekłada się to na ich jakość. Ubrania, które są wykonane na wzór obecnie panującej mody, nie tylko za rok nie będą się nam już podobały, ale do tego mogą całkowicie się rozpaść, bo ich zadanie zostało wykonane. Jednak sprawa wygląda zupełnie inaczej, kiedy przełożymy koszt tych ubrań na godziny naszej pracy. Dobrze jest mieć szafę pełną ubrań, ale przestaje tak być, kiedy okazuje się, że płacimy za nie naszą tygodniową wypłatę. Na temat oszczędzania przeczytasz więcej na stronie https://www.portfel.pl/
Gromadź tylko to, co naprawdę lubisz
Szacunek do ubrań zdobywamy, gdy mamy ich mało i o nie dbamy. Odpowiednie przechowywanie naszej odzieży i utrzymywanie jej ilość w określonej liczbie znacznie pomaga nam zrozumieć, czego tak naprawdę potrzebujemy. Nie kupujemy wtedy pod wpływem impulsu, bo wiemy doskonale, że mamy wszystko, co jest nam akurat potrzebne. Kiedy gromadzisz tylko to, co lubisz i w czym na pewno będziesz chodzić, podchodzisz do posiadanych przez siebie przedmiotów z większym szacunkiem i szkoda jest Ci wydawać pieniędzy na rzeczy, które rozpadną się po tygodniu używania, a Ty nie będziesz mogła ich naprawić.